Lemongrass - olej čistenia - Citrónová tráva

Poznáte ten pocit, že by ste radi podnikli nejaké kroky, no nech robíte čo robíte, neviete sa nakopnúť a „skutek utek“?

Mám pre vás veľmi jednoduché riešenie. Dôvodov, prečo sa nevieme naštartovať môže byť mnoho, isto mi však dáte za pravdu, že majú jedného spoločného menovateľa: nemáme energiu, nechce sa nám, máme pocit akoby sme uviazli.

Zo skúsenosti viem, že prvým krokom úspechu je uvedomiť si stav v akom sa nachádzam a ochota ho zmeniť.

Stačia 2 kvapky oleja z Lemongrassu (citrónová tráva) do difuzéra a proces čistenia sa začína.

Keď sa nadýchnete tej podmanivej a povznášajúcej vône, energia sa mení, prichádza chuť sa hýbať a veci meniť. Skleslosť, zúfalstvo, či letargia sú už minulosťou, pretože vaša myseľ sa vďaka citrónovej tráve rozjasnila a vaše zmysly sa zbystrili. Teraz je jednoduché opustiť staré limitujúce presvedčenia či vyčistiť svoj príbytok 🙂 Zároveň nás povzbudzuje v tom, aby sme sa vzdali všetkého, čo nám už neslúži a čo už nepotrebujeme.

Zistite viac o účinkoch esenciálneho oleja Lemongrass

Prechádzam tak na praktickú stránku očisty. Rada si vyrábam čistiace prostriedky pre svoju domácnosť sama. Keďže mam rada jednoduché veci, kvapnem 1 kvapôčku esenciálneho oleja z citrónovej trávy do nádoby s vodou a hor sa do upratovania. Poumývam celú domácnosť a napokon aj podlahu.

Citrónová tráva (Lemongrass) má schopnosť čistiť na telesnej, emočnej i spirituálnej úrovni.

Je veľmi silným nástrojom na čistenie energií v domoch či pracovných priestoroch.

Olej z citrónovej trávy je antibakteriálny, proti-plesňový a antivírový, môžeme ho užívať i vnútorne /do kapsule 3 kvapky a doplniť kokosovým olejom a zapiť vodou/, či natierať na pokožku. Dôrazne upozorňujem, že ho NESMIEME POUŽÍVAŤ NERIEDENÝ, je potrebné ho zmiešať s nosným olejom /kokosovým, mandľovým, jojobovým,…/ Je vynikajúci podporný prostriedok na úľavu od bolesti svalov a šliach. Taktiež sa môže použiť masážne pri podpore čistenia lymfatického systému. Olej z citrónovej trávy podporuje zdravé trávenie a spevňuje a čistí pokožku.

Viac o tomto oleji a jeho účinkoch nájdete medzi ostatnými olejmi.

Rada ho používam aj pri príprave ázijských jedál, tu postačí i menej ako kvapôčka a jedlo na tanieri má úžasnú živú chuť.

Citrónová tráva patrí do kategórie BODY – MIND – SPIRIT /telo – myseľ – duch/.

Podporuje nás na všetkých týchto úrovniach. Cítim sa nesmierne vďačná, že mám možnosť používať tieto vzácne esencie našej matičky Zeme a tak podporiť seba i svojich blízkych na ceste k pevnému zdraviu a pohode. 

 


Citrónová tráva = Lemongrass = olej čistenia
Tagy:                                            

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.