Vibrácie prírody = vibrácie zdravia

PRÍRODA A ZDRAVIE = Esenciálne oleje

Esenciálne oleje sú prchavé aromatické výťažky z kvetov, rastlín, listov, či koreňov rastlín. Často ich nájdeme označené ako DNA či miazga rastliny. Veľmi dobre nám je z histórie známe, že boli používané už po stáročia na to, aby pomohli dostať telo do rovnováhy. Esenciálne oleje pomáhajú tak pri uzdravovaní fyzického tela ako i emócií.

Na fyzickej úrovni sú esenciálne oleje tak veľmi účinné preto, lebo mnohé z nich sú 40 – 60 krát silnejšie ako bylinky.

Vyznačujú sa tým, že majú antibakteriálne, antivírusové a antiparazitické vlastnosti. Napomáhajú nám aj pri čistení vnútorných orgánov, vytváraní rovnováhy medzi telesnými sústavami a dokonca významne zvyšujú naše vibrácie.

So zvyšovaním vibrácií súvisí aj zvýšená schopnosť spracovávať často potlačované negatívne emócie ako sú napríklad strach, žiarlivosť, závisť, kritika, smútok, …

doterra esncialne oleje cptg

Spolu so správnym zámerom nám esenciálne oleje pomáhajú pri emočnom liečení.

Už spomenuté zvyšovanie vibrácií nám poskytuje viac možností, ciest, či energie zvládnuť to, čo máme často potlačené. Vďaka EO sa tieto negatívne emócie dokážu vyplaviť na povrch a my ich môžeme spracovať. Žijeme v dobe, keď si čím ďalej tým viac ľudí uvedomuje, že svoje zdravie máme v rukách my sami. Preberáme zaň zodpovednosť a nechceme riešiť už len dôsledky, hľadáme príčiny ochorení.

Majme na zreteli, že liečenie je proces a všetko so všetkým súvisí. Esenciálne oleje sú ako pomocné kolieska

Nečakajme presný popis a dávkovanie, zázraky na počkanie a nemožné do troch dní. Základom je uvoľnenie. Ak chceme, aby v našom tele boli zdravé a šťastné bunky, potrebujeme tie staré a možno choré nechať odísť. To isté samozrejme platí i o myšlienkach. Potrebujeme vytvoriť priestor pre nové. Je to proces a vyžaduje si svoj čas. Čím viac sa dokážeme uvoľniť a dôverovať v seba i v silu, ktorá nás stvorila, tým účinnejšie a rýchlejšie liečenie môže nastať.

Esenciálne oleje samotné túto prácu za nás neurobia.

Zvýšením vibrácií nám však pomáhajú, aby sme boli k sebe úprimní  a pomáhajú nám otvárať dovtedy nepoznané možnosti. S prijatím nastupuje zvyšovanie dôvery, rastie radosť a kde je radosť je aj zdravie.